ideagnosis ©

Built with Berta.me

 1. Izrāde “Tur un tagad. Steihens” (2015)

  Edvarda Steihena fotogrāfiju pasauli apdzīvo tēli, kas balansē uz realitātes un sapņa robežas – hipnotiskas dīvas un ēteriskas dievietes, leģendāri aktieri, mūziķi un sportisti, politiķi un baņķieri, augstākās sabiedrības dāmas un džentelmeņi. Veiksmes mirdzums, dramatiski skatieni, slaidi kakli, garas vakarkleitas, tumši uzvalki. Noslēpumainas līniju spēles, mēnessgaisma, dārzi, jutekliski ziedi un idilliskas saules pielietas ainavas.

  Savos nomoda sapņos, ļaujoties ekrāna vai mūzikas valdzinājumam, ikkatrs no mums uz brīdi var nonākt šajā pasaulē - iemīlēties kino zvaigznē, tapt par pielūgsmes objektu, dejot Atēnu templī, dzīvot traģiskā varoņa vai aristokrāta dzīvi. Tomēr lidojumam neizbēgami seko atgriešanās ikdienas realitātē.

  Iedzīvojoties fotogrāfiju uzburtajos tēlos, performances dalībnieki un dalībnieces pauž savu attieksmi pret cilvēka identitātes nepatstāvību un sapņu lomu savā dzīvē. Performance ietver arī dzīvo oriģinālmūziku un multimediālus elementus, taču tikai tik daudz, lai izceltu iesaistīto cilvēku mainīgās būtības.

  Režija, horeogrāfija: Simona Orinska, Viktorija Eksta
  IDEAGNOSIS: Viktorija Eksta, Ieva Tihovska, Erna Daudzvārde, Diāna Dreimane, Alda Rusina, Grieta Loginova, Anna Egle, Raisa Breslava
  Video māksliniece: Viktorija Eksta
  Gaismu mākslinieks: Andrējs Krūmiņš
  Skaņu mākslinieki: Dana Indāne, Diāna Dreimane, Artūrs Sebris
  Norises vieta: Izstādes ”Edvarda Steihena fotogrāfija” ietvaros. Izstāžu zāle ”Arsenāls”. Rīga, Latvija.
  Foto: Daniels Mekšs, Lauma Kalniņa, Paulis Jakušonoks