ideagnosis ©

Built with Berta.me

 1. Alķīmiska performance “Vitrum. Transmutatio” (2015)

  Performance radīta, iedvesmojoties no stikla veidošanās procesa un raugoties uz to kā uz alķīmisku norisi. Alķīmiskā transformācija ir ne vien ķīmiski-maģiska norise, meklējot Gudrības akmeni, zeltu un Dzīvības eliksīru, bet arī simbols cilvēka garīgajai izaugsmei.

  Skatītājiem būs iespēja būt par lieciniekiem aizraujošam procesam, kopā ar Pavadoni ceļojot cauri trīs dažādām metamorfozes stadijām. Katrā no tām skatītāju sagaidīs cita veida atmosfēra, skaņa, vizuāli tēli un kustības.

  Pirmā telpa būs “alķīmiskā mašīna” jeb sagatavošanās etaps – iesaistīto vielu attīrīšana, destilācija un koncentrācija. Otrā telpa aicinās uz “alķīmisko laboratoriju”, atklājot dabas, cilvēk-zvēru, homunkulu un citu būtņu transformācijas eksperimentālo telpu. Trešā stadija jeb “alķīmiskais zelts” atainos alķīmiskā procesa rezultātu – pretstatu savienību, četru stihiju darbību, jaunā elementa radīšanu un dzimšanu.

  Režija un horeogrāfija: Simona Orinska
  IDEAGNOSIS: Laura Feldberga, Maria Garcia de las Llanderas, Erna Daudzvārde, Anda Hūna, Ieva Tihovska, Alda Rusina, Diāna Dreimane, Zane Mičule, Sanita Rībena
  Viesmākslinieki: Stenlijs, Van Kim (Francija)
  Skaņu mākslinieki: grupa „Biezoknis”, Sabīne Moore, Dana Indāne, Arvis Kantiševs
  Gaismu mākslinieks: Andrējs Krūmiņš
  Kostīmu mākslinieks: Arvis Kantiševs
  Norises vieta: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Latvija (2015)
  Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=5eFI9siC5kA&feature=youtu.be